12 Nisan 2021

Her Gün Bir Yudum Kahvenin Yanına Biryudumkitap

Kitap severler için geliştirilen Biryudumkitap uygulaması, kullanıcılarının e-posta kutularına her sabah roman ve hikaye pasajları gönderen bir sosyal girişim projesidir.

2015 yılının Ekim ayında ortaya çıkan girişimin temelleri, kurucuları tarafından Koşuyolu’nda bir kafede atıldı. 'Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir' fikri ile yola çıkan girişim, 36 saat içerisinde yayına alındı.

1 Aralık 2015 itibarıyla ilk pasajları abonelerine ulaştıran Biryudumkitap yayına başladığı ilk haftanın sonunda 10.000 aboneye ulaştı. Günümüzde ise bu sayı yüz binlerce aboneye ulaşmış durumda.

Çoğunlukla Türk Edebiyatı'na yer verilen içeriklerde dünya edebiyatından da izler bulunuyor. Hafta içi dünya klasikleri ve Türk edebiyatından alıntılar sunulan uygulamada, cumartesi günleri şiir, pazar günleri ise edebiyat dergilerinden denemelere ve yazar adaylarına yer veriliyor.

Tamamen ücretsiz olan uygulama 1 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.


Paylaş:
Yorumlar

Puanınız

İlginizi Çekebilir
15 Temmuz 2021

Endüstri 4.0’ın Öncülüğünde Dijital İkiz Teknolojisi

İlk olarak NASA’nın danışmanlık görevini üstlenen Dr. Michael Grieves tarafından 2002’de ortaya atılan bir kavram olan Dijital İkiz kavramı, canlı veya cansız bir nesne, ürün, süreç veya kişi gibi fiziksel bir varlığın elektronik bir kopyasıdır. Diğer bir deyişle sanal bir modelidir. Ürünün fiziksel olarak yapılmadan dijital ortamda kopyasının oluşturulmasına dayanan bu teknoloji, Endüstri 4.0 vizyonunun bir yansıması olarak görülebilir.

18 Mayıs 2021

Gizlilik Tabanlı Sözleşmeleri Destekleyen Yepyeni Bir Girişim: ARPA

Blokzincirlerin ortaya çıkışındaki en önemli etkenlerden biri de Smart Contract adı verilen akıllı kontratlardır. Akıllı kontratlar, blokzincir üzerinde iki dijital kimlik sahibinin arasında gerçekleşen anlaşmadır ve o blokzincir üzerinde kayıtlı kalır.

12 Nisan 2021

Her Gün Bir Yudum Kahvenin Yanına Biryudumkitap

Kitap severler için geliştirilen Biryudumkitap uygulaması, kullanıcılarının e-posta kutularına her sabah roman ve hikaye pasajları gönderen bir sosyal girişim projesidir.

Platform hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

info@teknolojiileuretelim.com

Bizi Takip Edin
×